10 powodów, dla których warto otworzyć sklep internetowy w 2022 roku

E-commerce opanowało współczesny świat biznesu. Obecnie wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez zakupów przez internet, co sprawia, że coraz więcej osób interesuje się handlem w sieci. Nic w tym dziwnego, prognozy na kolejne lata wskazują na to, że mamy ogromne możliwości pracy zdalnej i prowadzenia biznesu z dowolnego miejsca na świecie. Wyobraź sobie, że sklep internetowy może założyć dziś każdy, bez względu na to czy posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności. Jeżeli w Twojej głowie krąży pomysł postawienia na własny sklep, ale wciąż się wahasz to poznaj 10 powodów, dla których warto!

#10 To prostsze niż kiedykolwiek

Otworzenie sklepu internetowego nigdy nie było prostsze. W sieci znajdziesz wiele artykułów obiecujących przebycie jedynie kilku łatwych kroków, które pozwolą Ci stworzyć własny e-biznes. Zastanawiasz się, czy to rzeczywiście możliwe?

Tak, możliwe! Wszystko dzięki nowoczesnym rozwiązaniom gotowym od ręki. Wybierając profesjonalnie przygotowane oprogramowanie sklepu internetowego, takie jak oferowane przez RedCart, będziesz mógł łatwo zoptymalizować cały sklep i zautomatyzować sprzedaż. 

Zacznijmy więc od początku. Jedyne co trzeba zrobić to założyć darmowe konto testowe w RedCart i przez 14 dni krok po kroku poznawać możliwości platformy. Po założeniu darmowego e-sklepu można też wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach dedykowanych poznaniu wszystkich funkcjonalności platformy, a konfigurację sklepu wykonasz live wraz ze szkoleniowcem.

Funkcjonalności i pełna automatyzacja

Jeśli skorzystasz z proponowanego oprogramowania sklepu internetowego, będzie natychmiast gotowy do sprzedaży artykułów i zarabiania. Jest to tzw. usługa SaaS – platforma gotowa do użycia wraz ze wszystkimi narzędziami i integracjami w ramach co miesięcznej opłaty abonamentu. 

Co więcej, gotowe oprogramowanie sklepu internetowego jest proste w obsłudze i nie wymaga znajomości fachowych zagadnień IT. Ponadto, razem z oprogramowaniem zyskujesz pomoc i wsparcie techniczne supportu, a także dostęp do profesjonalnych porad i wskazówek ekspertów, jak darmowe webinary i konsultacje.

Korzystając z oprogramowania sklepu internetowego możesz korzystać z integracji sklepu z hurtowniami, wprowadzać zmiany w wyglądzie sklepu, połączyć się z systemem płatności online czy na przykład firmą kurierską. Możesz także korzystać ze sprzedaży wielokanałowej i nie ograniczać swojego dochodu wyłącznie do sklepu internetowego. W RedCart możesz zintegrować się z Allegro, Ceneo, Empikiem, czy Amazonem, dzięki czemu Twoja oferta będzie lepiej widoczna i przyciągnie większą liczbę klientów.

#9 Sklep internetowy nie wymaga wiele wysiłku i czasu

Obawiasz się kwestii zaopatrzenia sklepu, kontaktów z hurtowniami albo nie masz miejsca na trzymanie u siebie dużej ilości towarów? W takim razie najlepszym modelem biznesu dla Ciebie będzie dropshipping. To bez wątpienia najłatwiejszy model sprzedaży online, który wychodzi naprzeciw początkującym przedsiębiorcom.

Jak wygląda dropshipping?

Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego w tym modelu nie kupujesz i nie składujesz towaru w magazynie. Zaopatrzenie odbywa się w sposób wirtualny, a Ty nie musisz obawiać się o stan i ilość asortymentu. Nie zajmujesz się też pakowaniem i wysyłką.Jesteś pośrednikiem pomiędzy hurtownią a Klientem, dzięki czemu po złożeniu zamówienia w Twoim e-sklepie, jest ono przekazywane bezpośrednio do dostawcy. To on odpowiada za wysyłkę towaru do klienta. Dzięki temu możesz prowadzić swój biznes w pojedynkę, z domu lub dowolnego miejsca, w którym zechcesz się znaleźć. Wystarczy dostęp do Internetu.

Dropshipping krok po krok

Co zostaje dla Ciebie? Twoim zadaniem jest dotarcie do klientów, kontakt z nimi, promocja sklepu i produktów, a przede wszystkim sprzedaż. Twoim zarobkiem jest marża na produktach, taka na jaką zdecydujesz się przy współpracy z hurtownią dropshipping. Dzięki temu promując jej produkty i pozyskując więcej klientów pomnażasz swoje zyski.

#8 Niczym nie ryzykujesz 

Korzystając z modelu dropshipping, nie posiadasz fizycznie towaru, którym handlujesz. Dzięki temu w każdej chwili możesz zmienić asortyment swojego e-sklepu. Prezentujesz bogatą ofertę produktów bez jednoczesnego zamrażania gotówki. Ryzyko, że pozostaniesz z niesprzedanym towarem, zostaje całkowicie wyeliminowane. W efekcie dropshipping pozwala przekonać się, czy Twój produkt spotka się z zainteresowaniem odbiorców.

W tym modelu nie martwisz się również o zatrudnianie pracowników. Hurtownia lub dostawca zajmuje się realizacją zamówień i wysyłką towaru do kupującego, a nawet pełną obsługą posprzedażową, czyli gwarancjami, zwrotami i reklamacjami. 

To model, który gwarantuje Ci małe ryzyko finansowe, niskie koszty początkowe, szybki start, a do tego mnóstwo różnorodnych produktów, które możesz sprzedawać w swoim sklepie.

#7 Sklep internetowy się opłaca

Sklep internetowy w modelu dropshipping to idealna propozycja dla osób, które chcą wystartować z własnym e-biznesem, a nie posiadają wystarczających środków na inwestycje. W zależności od modelu zarobek dla sprzedawcy stanowi różnicę pomiędzy ceną zakupu, a ceną detaliczną (model marżowy) lub prowizję od sprzedaży (model prowizyjny). Czy wiesz, że są branże, w których marże na produkty przekraczają 120%? Jest to np. erotyka według Raportu RedCart „Sklepy internetowe 2020”. Jeżeli jednak zdecydujesz się na sprzedaż własnych produktów (od swojej hurtowni, bądź jesteś producentem) możesz liczyć na naprawdę wysokie zyski. Produkty unikatowe lub sezonowe cieszą się szczególną popularnością w e-commerce, a budując swój własny brand możesz rozwijać swój biznes szybciej niż kiedykolwiek.

Niskie koszty

Porozmawiajmy też o trochę o kosztach. Jeżeli zależy Ci na jak najniższych kosztach przy wystartowaniu ze swoim e-sklepem dropshipping jest najlepszym rozwiązaniem. Przewagą dropshippingu są właśnie niskie koszty i brak ryzyka. Odpadają wydatki związane z zatowarowaniem sklepu oraz wynajmem i prowadzeniem magazynu, a także obsługą całej logistyki. Wiele hurtowni dropshippingowych nie dolicza dodatkowych opłat za korzystanie z tego modelu sprzedaży. Koszty obsługi związane z przygotowaniem i wysyłaniem paczek są najczęściej już zawarte w cenach produktów. Z kolei same ceny produktów w tym modelu sprzedaży zwykle nie są wcale wyższe niż w przypadku sprzedaży hurtowej.

Płacisz, gdy Klient zapłaci Tobie

Za towar płacisz dopiero wtedy, gdy klient zapłaci Tobie. Co to oznacza dla Ciebie? Nie musisz zamrażać gotówki ani poświęcać pieniędzy na magazyn. Możesz także zwiększyć asortyment, żonglować towarem bez większych inwestycji.

Niewielkie miesięczne koszty platformyOprogramowanie dla sklepu internetowego jest niedrogie, a opłaty rozłożone są w czasie. Płacisz jedynie miesięczny abonament, pozwalający na korzystanie z platformy. Nie musisz inwestować w infrastrukturę IT i obsługę serwisową, którą otrzymujesz w cenie pakietu.

#6 Sprzedaż online jest łatwa

Brak ograniczeń, jakie wiążą się z kanałami stacjonarnymi, otwiera nowe możliwości: e-commerce sprawdza się doskonale w dystrybucji niszowego, oryginalnego lub skierowanego na zaspokojenie określonych potrzeb asortymentu.

Więcej kanałów sprzedaży

Jednocześnie, dzięki technologii i nowym kanałom komunikacji, jako właściciel e-biznesu masz zdecydowanie więcej narzędzi i kanałów sprzedażowych, niż sprzedawcy w sklepie stacjonarnym – a zatem więcej możliwości. W łatwy sposób podzielisz się z innymi ofertą swojego sklepu internetowego i wdrożysz do swojego biznesu rozwiązania online zwiększające sprzedaż.

Możesz sprzedawać wielokanałowo, co jest obecnie rozwiązaniem prostszym, niż myślisz. Prowadzenie sprzedaży na kilku platformach internetowych zapewnia bezpieczeństwo prowadzonego biznesu (zyski generują się z różnych źródeł) i zwiększa kilkukrotnie szanse na sprzedaż.

Jak prowadzić sprzedaż na kilku platformach jednocześnie?

Sprzedaż wielokanałową w łatwy sposób umożliwiają gotowe oprogramowania dla sklepów internetowych. Dzięki integracji pomiędzy platformą dającą oprogramowanie, a np Allegro, eBay, Świstak, Amazon Marketplace, Google Merchant, Facebook, Skąpiec czy Ceneo – wszystkie produkty wystawiasz z Panelu Sprzedawcy Twojego sklepu online i stamtąd też obsłużysz wszystkie zamówienia klientów.

#5 Docierasz do milionów klientów

Dzięki otworzeniu sklepu online możesz dotrzeć ze swoimi produktami do konsumentów z całej Polski, a nawet dalej. Jest to niezastąpiona możliwość na wypromowanie własnej marki na rynku.

Łatwe sposoby promocji

Sprzedaż internetowa daje mnóstwo możliwości promocji swojego e-biznesu. Co więcej, aby promować swój biznes online nie musisz ponosić żadnych kosztów i posiadać szczególnych umiejętności – wystarczy trochę zaangażowania i kreatywności.

Bardzo łatwo stworzysz własną markę i przyciągniesz klientów. Szansę na zaistnienie i zbudowanie relacji z klientami dają nam m.in.: 

  • własna strona internetowa, 
  • social media (m.in. Facebook, LinkedIn, Instagram),
  • e-mail marketing, 
  • tworzenie ciekawych treści, filmów, prowadzenie bloga itp.

#4 Warto wykorzystać potencjał sprzedaży online

Jak wynika z badań prowadzonych przez firmę Gemius, rynek e-commerce w Polsce stale rośnie. Zgodnie z raportem z 2019 roku, Klienci wyjątkowo doceniają wygodę i szybkość zakupów online. Atrakcyjny jest dla nich większy wybór, całodobowa dostępność i niższe ceny. Po roku 2020, który przez pandemię zmienił sposób funkcjonowania całego świata, tendencja dla e-commerce jest jeszcze wyższa. Klienci zaczęli doceniać możliwości kupowania bez wychodzenia z domu i kontaktu z drugim człowiekiem.Tendencja cały czas będzie zwyżkowa, dlatego warto wykorzystać potencjał tego rynku. Dla internetowych sprzedawców to dobre warunki na stworzenie niepowtarzalnego miejsca internetowej sprzedaży, które wyróżni się nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale i zindywidualizowanym podejściem do klienta, obsługą na najwyższym poziomie, troską o jego wygodę i zadowolenie.

#3 Dodatkowy dochód

Jeśli potrzebujesz zastrzyku dodatkowych pieniędzy, jednym ze sposobów na ich zdobycie jest własny sklep internetowy. Jego obsługą, jeśli opiera się na modelu dropshippingu, możesz zająć się po powrocie z pracy oraz w weekendy. Nie musisz martwić się o zamówienie towaru, pakowanie, wysyłkę i współpracę z kurierami.

Prowadzenie takiego biznesu jest znacznie mniej czasochłonne, niż praca na pełen etat, a w przyszłości może przerodzić się w główne źródło dochodu. To dobry początek na drodze do pracy na własny rachunek, która przy zaangażowaniu z Twojej strony może zakończyć się pełnym sukcesem, a nawet rezygnacją z dotychczasowej pracy.

#2 Będziesz swoim własnym szefem

Jeśli obecna praca nie przynosi Ci satysfakcji albo z innych powodów jej nie lubisz, może nasunęła Ci się myśl o zostaniu własnym szefem?Budowa biznesu daje poczucie samorealizacji, możliwości dalszego rozwoju i perspektywy na przyszłość. Rozwija umiejętności, pobudza kreatywność, przynosi wiele przyjemności i satysfakcji. Dzięki pracy na własny rachunek zyskasz pełną niezależność.

Prowadząc sklep online możesz pracować wszędzie tam, gdzie się aktualnie znajdujesz, w porach, które Ci odpowiadają. Wystarczy dostęp do internetu. To zaleta szczególnie ważna dla kobiet, które zajmują się domem i wychowaniem dzieci. Dzięki prowadzeniu własnego sklepu internetowego, zyskują czas dla rodziny i dla siebie, realizując się jednocześnie w biznesie

#1 Przyszłościowy biznes na lata

Prowadzenie własnego biznesu to sposób nie tylko na stały, własny zarobek, ale również trend panujący w 2022 roku. Zauważamy szczególny wzrost zainteresowania samorozwojem i przełamywania szkodliwych schematów odnośnie pracy do grobowej deski u kogoś w firmie. Jeśli zależy Ci na budowaniu własnej marki i późniejszym rozwoju większej firmy, a także na przyszłościowym biznesie to sklep internetowy jest idealnym wyborem.

Czy to rozwiązanie jest dla Ciebie?

Prowadzenie sklepu internetowego może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Własny sklep online daje wiele możliwości i korzyści, przy ponoszeniu minimalnych kosztów i stosunkowo niewielkiego wysiłku. 

W zależności od założonych celów i ilości czasu poświęconego na rozwój, sklep internetowy może stać się bardzo dochodowym biznesem, źródłem dodatkowego zarobku lub jednym z narzędzi w budowaniu strategii sprzedaży wielokanałowej. Wykorzystaj potencjał e-commerce i załóż darmowy sklep internetowy na RedCart przez 14 dni bez zobowiązań. 

Masz już jakieś doświadczenia przy budowaniu sklepu online? Czekamy na komentarze!